5 Octobre aukso kaklo papuošalas su akvamarinu ir paprastąja nagėja COEUR

5 Octobre aukso kaklo papuošalas su akvamarinu ir paprastąja nagėja COEUR

Kodas: 99-7084
Prekyboje: 1
730,00 € be PVM: 603,31 €
Kiekis: Į krepšelį

Jūsų dovanas supakuosime nemokamai! Kurias prekes supakuoti, prašome nurodyti komentaruose apmokėjimo už prekes metu.

5 Octobre aukso kaklo papuošalas su akvamarinu, turkiu ir paprastąja nagėja 
Rankų darbo kolekcinis kaklo papuošalas, auksas 585, 14 karatų, akvamarinas 2,68ct. 

Ilgis: 46cm
​Svoris: 2,49g

 

Akvamarinas

Akvamarinas jūrų vandenų talismanas, dažniausiai aptinkamas nuo žalsvai žydros iki sodriai žydros spalvos. Seniau labiau buvo vertinamas žalsvą atspalvį turintis akvamarinas, bet šiais laikais vertingiausiais yra laikomi žydrieji akvamarinai. Šis mineralas branginamas jau ilgus amžius, bei turi savo skirtingas istorijas skirtingose kultūrose. Senovės romėnai nukaldavo iš akvamarino varlės figūrėlę ir laikydavo ją prie namų įėjimo, taip tikėdami, kad priešai bus nuginkluoti ir taps draugais. Taip pat buvo laikomasi tradicijos, kad jaunikis savo jaunajai vestuvių rytą turėdavo padovanoti papuošalą su akvamarinu, sėkmingai santuokai. Tai buvo jūreivių talismanas, amuletas, saugantis ilgose kelionės, per audras ir lietų. Viduramžiais buvo tikima, kad šis brangakmenis padeda sutuoktiniams atgaivinti meilę tarpusavyje. Egipto ir Šumerų civilizacijose buvo tikima, kad akvamarinas yra neblėstančios jaunystės ir laimės simbolis. Dar prieš Kristų akvamarinas ir jo milteliai buvo naudojami kaip vaistai akių ir gerklės ligų gydymui, taip pat minimas ir Biblijoje.

Turkis

Viduramžiais tikėta, jog moteris, norinti prisivilioti jai patinkantį vyrą, turi paslapčiomis užsiūti jo marškiniuose gabalėlį turkio arba karaliuką paslėpti kišenėje. Gal dėl šios magiškos savybės turkis buvo laikomas jaunų merginų ir moterų talismanu. Rytuose į gimusios mergaitės lopšį įdėdavo turkį, kurį ji savo vestuvių dieną dovanodavo išrinktajam. Persai tikėjo, kad žmogus, nešiojantis turkio talismaną arba papuošalus, yra apsaugotas nuo valdovų pykčio.
Senovės gydytojai rekomendavo turkį sidabro įtvare nešioti kamuojamiems nemigos ir nakties košmarų. Turkio pakabukas gydė vidinį kraujavimą, geltą, opas. Iki šiol gyvuoja įsitikinimas, jog ryte pažvelgus į šį brangųjį akmenį visa diena bus rami ir be rūpesčių.

 Priežiūra:

​5 Octobre papuošalai yra subtilūs ir trapūs, todėl štai kaip mes patariame juos prižiūrėti bėgant laikui:

​Papuošalus patariame laikyti jiems skirtuose medvilnės maišeliuose, kad nesibraižytų viens į kitą bei būtų šiek tiek sumažintas atmosferos oksidacijos poveikis.

​Nusiimkite papuošalus, kai plausitės rankas ar sportuosite.

​Saugokite papuošalus nuo cheminio kosmetikos bei parfumerijos poveikio, kuris išprovokuoja oksidaciją bei mažina brangakmenių ir perlų žvilgesį ir spindesį.

Raktiniai žodžiai: turkis, akvamarinas