Hanka IN kaklo papuošalas "Choker" su smaragdu ir piritu

Hanka IN kaklo papuošalas "Choker" su smaragdu ir piritu

Kodas: ELEM-CH-EMER-PYR-1M
Prekyboje: 1
180,00 € be PVM: 148,76 €
Kiekis: Į krepšelį

Jūsų dovanas supakuosime nemokamai! Kurias prekes supakuoti, prašome nurodyti komentaruose apmokėjimo už prekes metu.

Hanka IN kaklo papuošalas "Choker" su smaragdu ir piritu

Rankų darbo kaklo papuošalas "Choker" su smaragdu ir piritu, žalvaris dengtas 24 karatų auksu.

Ilgis: 40 cm

Smaragdu skirtingose kultūrose žavimasi jau daugiau nei 6000 metų. Yra žinoma, kad šiuo mineralu buvo prekiaujama dar Babilono turguose 4000 m.pr.Kr..
Inkai šį brangakmenį garbino kaip šventą akmenį.
Aristotelis tikėjo, kad oratoriui ar derybininkui dėvint šį brangakmenį sustiprėja kalbos įtaiga bei autoritetas, lengviau laimėti derybas ar teismus.
Egiptiečiai tikėjo, kad smaragdas atsakingas už vaisingumą ir atgimimą. Tai buvo mėgstamiausias Kleopatros akmuo.
Antikinėje Romoje imperatorius Neronas stebėdavo gladiatorių kovas pro skaidrų smaragdą, nes pastebėjo, kad žalia spalva veikia raminančiai.
Karaliaus Artūro laikais buvo manoma, kad šventasis gralis buvo pagamintas iš smaragdo.
Smaragdas taip pat labai svarbus ir islamo kultūroje, nes žalioji spalva yra laikoma šventa spalva. Dažnai smaragdas graviruojamas posakiais iš Korano.
Kinijoje ketvirtadieniais būdavo puošiamasi smaragdu, taip tikintis pritraukti sėkmę.
Daugelyje kultūrų yra tikima, kad smaragdas atneša sėkmę, laikomas turtų ir gausos simboliu, talismanu, padedančiu geriau išreikšti meilę, atsidavimą ir žavėjimąsi, taip pat amuletu padedančiu blaiviai vertinti praeitį, dabartį ir ateitį.

Pirito pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio „pyr“, kuris reiškia „ugnis“, nes iš tikrųjų, skeliamas su geležimi, piritas kibirkščiuoja. Priešistoriniais laikais piritu buvo įžiebiami laužai. Juvelyrikai piritas naudojamas jau tūkstančius metų. Senovės graikai iš šio brangakmenio gamindavo sage, auskarus ir amuletus. Šis mineralas taip pat buvo populiarus tarp Viktorijos laikų Anglijos aristokratų. Kadangi piritas puikiai atspindi šviesą, todėl senovės inkai naudojo pirito plokšteles kaip veidrodžius. Nors šis brangusis mineralas yra lengvesnis už auksą, ieškotojai dažnai jį sumaišydavo su tikru auksu, dėl to piritas kartais vadinamas kvailių auksu. Šis brangakmenis formuojasi gražiais kubo formos kristalais, gali būti kelių atspalvių: aukso geltonumo, šiek tiek rusvas ir pilkas, bet visada turės gražų metalinį spindintį paviršių, todėl labai dailiai dera kartu su auksu ar sidabru.

Priežiūra:

​Hanka In papuošalai yra subtilūs ir trapūs, todėl štai kaip mes patariame juos prižiūrėti bėgant laikui:

​Papuošalus patariame laikyti jiems skirtuose medvilnės maišeliuose, kad nesibraižytų viens į kitą bei būtų šiek tiek sumažintas atmosferos oksidacijos poveikis.

​Nusiimkite papuošalus, kai plausitės rankas ar sportuosite.

​Su paauksuotais papuošalais negalima maudytis duše, baseine ar jūroje.

​Saugokite papuošalus nuo cheminio kosmetikos bei parfumerijos poveikio, kuris išprovokuoja oksidaciją bei mažina brangakmenių ir perlų žvilgesį ir spindesį.

Raktiniai žodžiai: smaragdas, piritas